My Violinist
Temat: ALL-1 w wersji mikroprocesorowej
I jeszcze przebiegi. Oczywiście nie chodzi o konkretne rozwiązania - może warto zrezygnować z analizy sinusa ograniczając się do prostokąta???? Ostatecznie przesuniecie fazy i tu i tu wystapi. Mozna pominać strobowanie pamięci (z zapisanym okresem sinusa) przez RSa, a wykorzystać przebieg C do tego celu.
To taka sobie koncepcyjka i tyle. Może nada się do wykorzystania przy skonstruowaniu czegoś innego.
Ja na razie nie mam czasu - została mi do skompensowania jeszcze jedna sonda BM950 i jakies oscyloskopy do ponaprawiania, ale zamierzam zbudować sobie model czegos takiego.
Informuję, że jestem totalnym dyletantem jesli chodzi o analizę tego co dzieje sie w metalach - jeśli będę sobie cos projektował w oparciu o moje wypociny, to niestety wszystko będę...
Źródło: poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?t=35498
Temat: Próba Dragonera
To naprawdę było na tyle zmienione, na ile miałem siły to zmienić . Jak widać nie miałem tego zbyt wiele, bo styl i realizm (chociaż tak naprawdę to realizm stracił dla mnie ogromnie na znaczeniu, nienawidzę swoich studiów) tak mnie rozwalały, że jak najszybciej szedłem dalej xP. Co do kropek przed myślnikami w dialogach - w pewnych miejscach są, w innych nie, zamierzenie. Taka moja mała głupawa koncepcyjka niezależna od zasad polskiej interpunkcji. Ale zgadzam się z tą reanimacją trupów, bo w sumie chyba wcale nie mam na to ochoty. W sumie to zostało jeszcze AŻ sześć starych rozdziałów, które już niby przejrzałem, ale chyba już nie wrzucę, bo nic by mi nie wyszło z prób kontynuowania tego - nawet nie pamiętam większości założeń i chyba łatwiej mi będzie wymyślić coś nowego jednak.
Źródło: laspelonca.boo.pl/sp/viewtopic.php?t=392
Temat: ALL-1 w wersji mikroprocesorowej
...(krótkie impulsy) pozwoliłoby na znaczne zwiększenie amplitudy sygnału w cewce nadawczej - podobnie jak w PI gdzie impulsy napieciowe w cewce oscylują w przedziale od kilkudziesieciu woltów do chyba ponad stu (zalezy o konstrucji) - tym samym , być może zwiększyłby się znacznie zasięg takiego urządzenia. Natomiast nie będzie to sinusoida, która w konsekwencji zwiekszenia aplitudy pociągnie za sobą wzrost pozeranej energi - to akurat jest koncepcyjka rodem z krótkofalarstwa (no tak troszkę). Wiem, że rysunek dla osób ogladających jest dość mało przejrzysty - no to po prostu wizja pieciominutowa do zweryfikowania - ale na wejsciu wzmacniacza znajduje sie bramka (czy jak to nazwać), której zadaniem jest odcinanie wejścia wzmacniacza od cewki odbiorczej - sądzę, że tutaj może tkwić największy problem - w momencie nadawania na wejście wzmacniacza nic nie trafia. Dopiero po...
Źródło: poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?t=35498